Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ve Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan ile Riva'da gerçekleştirdiği toplantı sona erdi.

Toplantı sonrasında konuşan Büyükekşi, Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki Türkiye Kupası Finali, 23 Mayıs Perşembe günü saat 20.45'te Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı. 

Beşiktaş sezonu Kasımpaşa'da kapatacak Beşiktaş sezonu Kasımpaşa'da kapatacak

YABANCI VAR OLACAK

Başkan Büyükekşi, maça yabancı VAR hakemi atayacalarını belirterek, ''Türkiye Kupası'nda ilk maçlarda VAR uygulaması yoktu. Daha sonra belli aşamalardan sonra VAR uygulaması başladı. Biz bu maçta, final olduğu için yarı otomatik ofsayt sistemini uygulayacağız ve yabancı VAR hakemi getireceğiz.'' ifadelerini kullandı.

MAÇ ÖNCESİ KONSER VERİLECEK

Organizasyonda kulüp bayrakları dışında Türk bayraklarının da yapılacağını söyleyen Mehmet Büyükekşi, ''Saat 19.00'de bir konser yapmayı planlıyoruz. Daha sonra kulüpler ısınmaya çıkacak ve normal maç başlayacak. Türkiye'nin özlediği tabloyu orada göstermiş olacağız.'' dedi.

HASAN ARAT: "EN ÖNEMLİSİ TRABZONSPOR KULÜBÜ BAŞKANI'NIN YAKLAŞIMI"

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat da şu açıklamaları yaptı;

"Beşiktaş olarak, bugün burada değerli, dost kulübümüz Trabzonspor ile çok güzel bir toplantı yaptık. Toplantının ana unsuru, en iyi nasıl organize edebiliriz, onu konuştuk. Yarın güvenlik toplantısı yapılacak. Kura çekimi yapılacak tribünlerin bölünmesi konusunda."

"Sayın başkana VAR hakemi konusunda talepte bulunduk. Ama en önemlisi sayın Trabzonspor kulübü başkanının yaklaşımıdır. Hayırlısı olsun, verilen karar doğru bir karardır. Federasyon da bu konuda son derece ılımlı yaklaşmıştır. Trabzonspor kulübü başkanı ve federasyon başkanına bu yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum"

ERTUĞRUL DOĞAN: "DÜNYAYA VE TÜRKİYE'YE BİR MESAJ VERECEĞİZ"

Trabzınspor Başkanı Ertuğrul Doğan da şu ifadeleri kullandı;

"Çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Çok önemli kararlar alındığını düşünüyorum. Türkiye için, birliktelik için bu finalin bir şans olduğunu düşünüyorum. Çok centilmence bir maç geçecektir. Bu bizim temennimizdir. Yarın tribünlerin paylaşımı için kura çekimi olacak. Ondan sonra hep birlikte, Türk bayrakları ile birlikte hepimiz dünyaya ve Türkiye'ye bir mesaj vereceğimizi düşünüyorum. Şimdiden hayırlısı olsun"