Terör örgütü PKK, Türkiye'de ilk hain saldırısını 15 Ağustos 1984 akşamı Siirt'in Eruh ve Hakkari'nin Şemdinli ilçelerinde gerçekleştirmişti. 40 yıldır kan ve gözyaşından beslenen terör örgütü PKK, asker, polis, sivil, çocuk, yaşlı ayrımı gözetmeden herkesi hedef alan saldırılar düzenleyerek,  geride gözü yaşlı anneler, eşler ve yetim çocuklar bıraktı.

YOK OLMAYA DOĞRU GİDİYOR

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milli Savunma Bakanlığı'nın koordineli çalışmaları sayesinde terör örgütü PKK, özellikle son dönemde karadan ve havadan sürdürülen başarılı operasyonlarla yok olmaya doğru gidiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, her açıklamasında 'terörle mücadele' vurgusu yaparak, terörü bitirmekte kararlı olduklarını ifade ederken, Milli Savunma Bakanlığı ise tüm terör örgütlerine karşı Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyi de dahil olmak üzere havadan ve karadan operasyonlar düzenliyor. 

Resized 6F32D Af70B64A84B4756725

BİNLERCE TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı'nın 28 Aralık 2023 tarihinde açıkladığı son resmi kayıtlara görebir yıl içerisinde  2 bin 201'den fazla terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan yılbaşından bu yana ise nereyse bin terörist yapılan operasyonlarda etkisiz hale getirildi. 

IRAK, TSK İLE ORTAK OPERASYONA HAZIRLANIYOR

MHP lideri Devlet Bahçeli: Ülkücü katilleri ile hesaplaşacağız MHP lideri Devlet Bahçeli: Ülkücü katilleri ile hesaplaşacağız

Öte yandan Irak da PKK/YPG terör örgütünü bölgeden tamamen temizlemek için Türk Silahlı Kuvvetleri ile ortak operasyona hazırlanıyor.  Irak Hava Kuvvetleri'nde yakın bir gelecekte JF-17 jetlerinin kullanılacak olması, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgedeki terör örgütlerine karşı Irak ordusuyla gerçekleştireceği ortak operasyonların etkinliği için önemli görülüyor.  JF-17'den ateşlenecek mühimmatlar arasında Türk füzelerinin de bulunması olasılıklar dahilinde. 

JAPONYA'DAN TÜRKİYE'YE İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

Japonya da, ülkede yapılanma faaliyetlerine başlayan terör örgütü PKK'yı fonlayan yandaşlarıyla ilgili önemli bir karara imza attı. Japon hükümeti, PKK terör örgütü üyelerinin Japonya'daki tüm varlıklarını dondurdu. Ayrıca terör örgütü PKK ile mücadelede Türkiye Cumhuriyeti ile beraber çalışma çağrısında bulunuldu.

Editör: Ela Duyar