Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya geldi.

Beraberindeki heyetle CHP Genel Merkezi'ne giden Özdağ'ın bazı kanun maddelerinde yapılması gereken değişikliklere dair partisinin önerilerini sunacağını ve genel bir politik durum değerlendirmesi yapacağı belirtiliyor.

CHP Genel Merkezi'ne gelen Zafer Partili heyette Zafer Partisi Genel Sekreteri Cezmi Polat, Zafer Partisi Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu, Zafer Partisi Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Murat Yıldız, Zafer Partisi Kadın, Aile ve Çocuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Esmaül Hüsna Aslan yer alıyor.

İkili CHP Genel Merkezi'nde basın mensuplarına poz verdi.

DEM Parti'den Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanmasına karşı İdare Mahkemesi'ne başvuru DEM Parti'den Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanmasına karşı İdare Mahkemesi'ne başvuru

ÜMİT ÖZDAĞ: ALMANYA NAZİ İŞARETİ YAPANLARLA UĞRAŞMALI

Görüşme sonrası açıklama yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ; "Toplantının amacı Türkiye'yi daha güvenli hale getirmek. Almanya'nın Bozkurt işareti yapanlarla değil, Nazi işareti yapanlarla uğraşması daha iyi olur" diye konuştu.

ÖZGÜR ÖZEL: BU TARTIŞMAYI BÜYÜTMEK MİLLİ TAKIMA ZARAR VERİR

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise; "UEFA'nın harekete geçmesini doğru bulmuyoruz. Ama bu tartışmayı Türkiye'de büyütmek, köpürtmek başta milli takıma zarar verir. Bundan birkaç yıl önce başka bir futbolcu zafer işareti yapınca, bugün bu işareti savunanlar tarafından linç edilmişti. Onları kendilerini sorgulamaya davet etmek gerekir. Türkiye'nin çözülmesi gereken bir kaçak göçmen sorunu var. Zamanında Esad'la görüşün dediğimizde tepki gösterenler şimdi 'tatil yapabiliriz' diyor. Avrupa Birliği'nin elini taşın altına sokarak ki bunu tüm muhataplarımızla görüşüyoruz. Biz Zafer Partisi'nin tekliflerini aldık, değerlendireceğiz" değerlendirmesinde bulundu. 

Özgür Özel, "Biz tüm siyasi partilerin Meclis'te temsil ediliyor olmasını çok isteriz. Zaten 0 barajı savunuyoruz. Tüm partilerin Hazine'den eşit şekilde istifade etmeleri gerektiğini savunuyoruz. Meclis'te temsilcileri olmadığı için muhalefet partilerine bir dizi ziyaret yapıp yasal düzenleme önerileri olan bir teklifte bulundular" diye konuştu. 

Editör: Merve Çoban