Iğdır'ın yüksek rakımlı köylerinde hayvanlar meralara çıkarıldı Iğdır'ın yüksek rakımlı köylerinde hayvanlar meralara çıkarıldı

Atatürk Sanat Galerisinde düzenlenen sergide konuşan İpekyolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Birol Duman, seramik ve çini atölyesinde uzun zamandan beri güzel üretimlerin gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Atölyemizde özellikle ilimize has olan Van kedisi, inci kefali balığı, Van Gölü, flamingo ve Van evlerine yönelik ürünler üretiliyor. Bu ürünlerimizi zaman zaman sergilerle zaman zaman da il dışından gelen protokole hediye etmek suretiyle değerlendiriyoruz. Bu açıdan güzel bir oluşum. Çok rağbet göreceğini ve çok olumlu karşılanacağına inanıyorum” dedi. 
  
Sergi ile ilgili açıklamada bulunan Eğitmen Selda Karaca ise modern çini ve seramik üzerine kurgulanan serginin tamamen el yapımı ürünlerden oluştuğunu ifade ederek, "Tamamı seramik atölyemizdeki çalışan personellerimizle birlikte yaptığımız eserlerdir. Üç gün boyunca açık kalacak sergimizde; atölyemizde çamur aşamasından obje haline gelene kadar çeşitli aşamalardan geçen çini ve seramikler yer alıyor. Hayvansal figürlerden oluşan eserler, Van’a ait figürleri içeren eserler ve tamamen modern çalışılmış eserlerimiz var. Van’da bu kadar geniş kapsamlı bir çini ve seramik sergisi daha önce görmedim. Bu nedenle büyük bir ilgi olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 
  
Kurdele kesiminin ardından protokol sergiyi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.