Berfin Bitirim-Muhabir

Marvel'ın Agatha All Along dizisi için geri sayım devam ediyor.  İzleyiciler, stüdyonun ilk WandaVision yan dizisinden ne beklemesi gerektiğini tam olarak anlabilmiş değil. Fakat buna rağmen yayınlanan ilk kısa fragman herkesi heyecanlandırdı.

KENDİNİ SUÇ DRAMASINDA BULDU

WandaVision finalinde Agatha Harkness'ın kendi kabus sitcom'unda sıkışıp kaldığı izlenimi verilmişti. Ancak Agatha All Along'un yeni fragmanı, onun kendini bir dedektif olarak katil peşinde koştuğu Mare of Easttown tarzı bir suç dramasında bulduğunu ortaya koyuyor. Multiverse of Madness olaylarını göz önüne aldığımızda, Wanda Maximoff'un adının Agatha'nın sahte gerçekliğinde kısa bir süre belirmesi ilginç bir detay. Agatha, bu yanılsamadan kurtulması için onu teşvik eden yeni bir cadı olan Rio Vidal (Aubrey Plaza) ile tanışıyor.

Wanda'nın hala bir yerlerde olup olmadığı belirsizliğini korurken, fragman Agatha'nın sihrini kaybettiğini ve geri kazanmak için bir cadılar topluluğunun yardımına ihtiyacı olduğunu netleştiriyor.

KORKU İLE HARMANLANMIŞ MACERA

WandaVision ile kıyaslandığında, Agatha All Along'un daha karanlık ve korku ağırlıklı bir Marvel projesi olma yolunda ilerlediği görülüyor. Bu da diziyi, stüdyonun son dönemdeki en özgün yapımlarından biri haline getirebilir. Ancak fragmanlar, glamurlar gibi aldatıcı olabilir ve Agatha All Along'un neler sunduğunu 18 Eylül'de gösterim başladığında öğreneceğiz.