Berfin Bitirim-Muhabir

Hindistan’da bir yılanın bir adamı ısırdığı, adamın da yılanı iki kez ısırarak karşılık verdiği sıra dışı bir olay yaşandı. Adam, yılan zehrinin etkisini tersine çevireceğine inandığı için yılanı ısırdı. Yılan ölürken, adam hastaneye kaldırıldı ve uygun tıbbi müdahale ile hayatta kaldı.

Demiryolu çalışanı Santosh Lohar, Bihar'ın Rajauli bölgesindeki yoğun ormanlık alanda demiryolu hattı döşeyen bir ekibin parçasıydı. Salı gecesi, 35 yaşındaki demiryolu işçisi, yoğun bir iş gününün ardından uyumak üzereyken bir yılan tarafından ısırıldı.

Biden, Harris'i aday olarak destekleyeceğini açıkladı Biden, Harris'i aday olarak destekleyeceğini açıkladı

YILAN ZEHRİNİN YILANA DÖNECEĞİNE İNANIYORLAR

Lohar, hızla tepki vererek yılanı yakaladı ve iki kez ısırdı, yerel bir mite inanarak bunun onu kurtaracağını düşündü. Ülkenin bazı bölgelerinde, bir yılan ısırığı kurbanının yılanı geri ısırması durumunda zehrin yılanın vücuduna geri döneceğine inanılıyordu.

Neyse ki, Lohar'ın yanında olan meslektaşları onu hemen Rajauli alt bölüm hastanesine götürdü. Times of India'nın bildirdiğine göre, 35 yaşındaki adam Dr. Satish Chandra Sinha tarafından tedavi edildi. Geceyi hastanede geçiren Lohar, ertesi gün taburcu edildi. Dr. Sinha, hastanın tedaviye iyi yanıt verdiğini söyledi. Demiryolu çalışanını ne tür bir yılanın ısırdığı netlik kazanmadı.

50 BİN KİŞİ YILAN ISIRIKLARI NEDENİYLE HAYATINI KAYBEDİYOR

Hindistan'da her yıl yaklaşık 50.000 kişi yılan ısırıkları nedeniyle hayatını kaybediyor. Yıllık tahmini 3-4 milyon yılan ısırığının yaklaşık yüzde 90'ı "büyük dört" yılan grubuna, yani kara krait, Hint kobrası, Russell engereği ve testere pullu engereğe atfedilmektedir.

Bu arada, Endonezya'da 30 yaşındaki bir kadın bu ayın başlarında bir piton tarafından bütün olarak yutuldu. Kadının kocası onu aramaya çıktığında, 30 metrelik yılanın ağzından çıkan ayaklarını gördü. Yılanı öldürdü, ancak kadını kurtarmak için maalesef çok geçti.

Kaynak: aslinda.com