Son dakika Beşiktaş haberleri...  Beşiktaş’ta yeni tüzüğün genel kurula sunulması ve oylanmasıyla ilgili Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Beşiktaş Tüpraş Stadyumu’nda başladı.

Başkan Hasan Arat ve Yönetim Kurulu’nun tam kadro olarak hazır bulunduğu toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantı başlangıcında açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, dün akşam elde ettiği başarı ile 2024 Paris Olimpiyatları’nda yarışmak için kota alan Nesrin Baş’ı kutlayarak sözlerine başladı.

Ergin Ataman: Bir Türk spor adamı finalde Ergin Ataman: Bir Türk spor adamı finalde

Siyah-beyazlı kulübün her zaman yarışın en üst seviyesinde var olduğunu dile getiren Başkan Arat, “Beşiktaş halkın takımıdır. Genel Kurulumuz ne diyorsa odur. Beşiktaş kurulduğu günden itibaren hep en üst düzeyde yarışın içindedir. Beşiktaş hep yarışın içindedir. Beşiktaş bugün Türk sporundaki ilkleri tüzükle beraber sunacaktır. Teknoloji inanılmaz hızla gelişiyor. Bu hızlı gelişimde, yakın zamanda yine köklü değişiklikler yapmak zaruri olacaktır.” diye konuştu.

''Beşiktaş mallarını geri alacak''

Siyah-beyazlı kulübün gayrimenkullerini geri alacağını dile getiren Arat, ''Akaretler'i 2044'e kadar kiralıyorlardı. Fulya'yı kaç yıllığına kiraladılar, 25 yıllığına. Biz bu tüzükte diyoruz ki, yönetim kurulları 10 yıldan fazla kiralayamaz. Bu bina bizim dediğimiz zaman, 30 yaşa kadar olan kişiler bu binanın bize ait olduğunu bilmiyordu. Üzerinde kiracının ismi yazıyordu. Haklı serzenişimizi dile getirdik, yazının kalkmasını ve binanın geri teslimini istedik. Kendisi endişelerimizi hassasiyetle dinledi. O zaman gereğini yerine getireceğini söyledi. Hukuk Kurulu Başkanımız Sayın Mimir ve İkinci Başkan Sayın Yücel geri adım atmadı, tahliye davası açtık. Davada çok kuvvetli bir yere geldik. Yazı sökülmeye başlandı. Beşiktaş mallarını tek tek geri alacak. Herkesten alacak. Haksızlığa son verecek Beşiktaş. Biz kira artırımı istemiyoruz. Anlaşmaya gitmeyeceğiz. Binayı komple Beşiktaş'a devredeceksiniz. Bunu camiamızla paylaşacağız. Beşiktaş Fulya meselesindeki en önemli adımlarından biri çözülecek. Burada bitmiyor. Sorunlar çok büyük. Akatlar'da aynı sorun var, Fulya'da gece kulübemiz var, Pendik'te nargilehanemiz var. Dün Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Akpolat ile konuştum. Yarın 1903 Mehmet Üstünkaya Tesisleri boşaltılıyor. Kulübümüz orayı devralacak. Sayın İmamoğlu ile konuştuk, Çilekli'yi geri alacağız.'' ifadelerini kullandı.