Gökhan Erek / Muhabir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Değişimcilerin Adayı Özgür Özel’e koltuğu devrettikten sonra Ankara’da çalışma ofisi açması ve zaman zaman yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekerken; Gazeteci Sebahattin Önkibar da Kılıçdaroğlu ve eski CHP Milletvekili İlhan Kesici’nin parti kuracaklarına dair kulis bilgisi paylaştı. 

Gazeteci Fatih Altaylı ise youtube kanalında yaptığı yayında iddialar üzerine İlhan Kesici ile görüştüğünü söyledi. 

KESİCİ’DEN AÇIKLAMALAR

Altaylı, Kesici’nin Kılıçdaroğlu ile parti kuracaklarına dair bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, Kesici’nin açıklamalarını şu şekilde aktardı, “Ne partisi, ne kurması, ne için böyle bir şey yapayım? Ne böyle bir arzum, niyetim, beklentim var. Kemal Bey’in de yeni bir parti kurmak gibi bir şeyinin olacağını zannetmiyorum.” 

“YALAN UYDURMA”

Kesici’nin çok net konuştuğunu vurgulayan Altaylı, “Hatta bunları bana yazılı, mesaj olarak da atmış yani. Yalan yani uydurma.” dedi. 

“GÜNDEME GELMEK İÇİN ABUK SABUK ŞEYLER UYDURUYORLAR”

Bazı isimlerin gündeme gelmek için abuk sabuk her şeyi uydurduklarını ifade eden Altaylı, şunları kaydetti, “Bu da gündeme gelme çabası. Sabahattin Önkibar da o çabayı her halde biraz şey olunca daha ciddi bir şey zannetti, gündemleştirdi.”

“İmamoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesi spekülasyona sebebiyet verir” “İmamoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesi spekülasyona sebebiyet verir”

Sebahattin Önkibar

“AKLI BAŞINDA BİR ADAMDIR”

Altaylı, Kesici’nin Devlet Planlama Teşkilatı’ndan geldiğini anımsatıp, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Kesici, aklı başında, dengeli, neyin ne olacağını, neyin ne olmayacağını bilen bir adamdır.”

Muhabir: Gökhan Erek